Pirmasis ketvirtųjų studijų metų studijų savaitgalis

2022-09-11 || Emilijus Malinauskas
20220911

2022 m. rugsėjo 9 d. prasidėjo ketvirtieji kandidatų į nuolatinius diakonus studijų metai.

Studijų savaitgalį pradėjome penktadienio vakaro Šventosiomis Mišiomis, Jėzuitų Šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčioje ir bendra vakariene su kunigų seminarijos auklėtiniais. Po vakarienės visi pasidalinome vasaros įspūdžiais, patirtimis ir įvairiausiomis patirtimis iš savo parapijų. Susipažinome su naujais iššūkiais ir programa, kuri mūsų laukia paskutiniaisiais studijų metais.

Šeštadienis buvo skirtas susipažinti su pastoracinėmis praktikomis. Vienas mūsų kurso bičiulis, Kauno arkivyskupijos Caritas direktorius, akolitas Arūnas Kučikas, supažindino su Carito veiklos modeliu, užduotimis ir iššūkiais. Lankėmės Kauno paliatyviosios slaugos ligoninėje, kuri bus viena iš galimų vietų mūsų pastoracinei tarnystei. Buvome supažindinti su paliatyvios slaugos ypatumais. Kai kam tai buvo visiškai nauja, o kai kas jau turi labai panašios patirties.

Sekmadienį su šeimomis dalyvavome Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaiduose Šiluvoje ir meldėmės kartu su piligrimais iš visos Lietuvos. Šventąsias Mišias aukojo Kauno arkivyskupas metropolitas Kęstutis Kėvalas, koncelebravo kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ ir Lietuvos vyskupai, liturgijoje talkino diakonai, seminaristai ir didelis būrys savanorių. Po Šventųjų Mišių arkivyskupo Kęstučio Kėvalo buvome pakviesti pietų, kur turėjome galimybę susitikti ir pabendrauti su nuolatiniai diakonais ir jų žmonomis, savo vyskupais ir kai kuriais mūsų studijų dėstytojais. Penktadienį Kaune smagiai prasidėjęs savaitgalis džiugiai baigėsi bendryste Šiluvoje.

Su nekantrumu laukiame kitų smagių mūsų susitikimų.

< atgal į sąrašą