Nuolatinių diakonų ugdymo centre parengta naujoji būsimų nuolatinių diakonų laida

2023-06-08 || Akol. Martynas Vasiliauskas
20230608 01

Po penkerių studijų metų Nuolatiniame diakonų ugdymo centre, gegužės viduryje baigiamuosius egzaminus išlaikė ir studijas baigė šeši kandidatai į nuolatinius diakonus: Arūnas Kučikas ir Martynas Vasiliauskas (Kauno arkivyskupija), Nerijus Rastenis ir Emilijus Malinauskas (Panevėžio vyskupija), Gediminas Olsevičius (Vilkaviškio vyskupija) ir Arūnas Raudonius (Telšių vyskupija).

Per studijų metus būsimieji nuolatiniai diakonai išklausė pagal programą būtinus teologijos dalykus, mokėsi sakyti homilijas ir giedoti, atliko liturginę ir pastoracinę praktiką, dalyvavo Šv. Ignaco dvasinėse pratybose ir, žinoma, išgyveno tarpusavio bendrystę. Studijas baigusieji vyrai yra dėkingi visiems juos link Šventimų vedusiems dėstytojams, Dvasinių Pratybų vadovui t. Stasiui Kazėnui SJ, o ypač Nuolatinių diakonų ugdymo centro komandai: kun. K. Geniui, br. Juozapui Marijai Žukauskui OFM, kun. Evaldui Vitulskiui, diak. dr. B. Ulevičiui ir Virginijai Malinauskienei.

Arūnas Raudonius jau įšventintas į nuolatinius diakonus birželio 1 d. Telšių katedroje. Arūnas Kučikas ir Martynas Vasiliauskas šventinami birželio 17 d. Kauno arkikatedroje bazilikoje. Gediminas Olsevičius šventinamas birželio 29 d. Vilkaviškio katedroje. Panevėžio vyskupija Nerijaus Rastenio ir Emilijaus Malinausko Šventimų datos dar nepaskelbė.

Nuolatiniais diakonais šventinami tinkamo amžiaus sulaukę ir žmonų sutikimus turintys vedę vyrai, kurie yra tinkamai pasirengę tarnauti Dievui ir Bažnyčiai. 

< atgal į sąrašą