Moterų susitikimas Vilniuje. Draugystė ir bendrystė

2019-06-19 || Laura Malinauskienė
20190517 01

Gegužės 17 d. pavakarę Kauno arkivyskupijos Nuolatinių diakonų ugdymo centro absolventų diakonų ir besirengiančių diakonatui vyrų žmonos rinkosi bendrystei ir artimesniam viena kitos pažinimui Vilniuje.

Bičiulystė prasidėjo Valstybiniame jaunimo teatre. Giliai širdis palietė ir diskusijai pakvietė audio dokumentinis spektaklis, apie iki gyvos galvos nuteistuosius ir aukų artimuosius „Sapnavau sapnavau“. Po spektaklio Eucharistinio Jėzaus seserų kongregacijos vienuolyne susirinkom prie naktipiečių stalo. Ses. Bernadetai Mališkaitei SJE palaiminus stalą, gardžiai kvepiančios naminės duonos dalijimusi, prasidėjo bendrystė. Prisiminusios spektaklyje išgirstus kalinių ir aukų artimųjų liudijimus, pasidalijome užplūdusiomis mintimis ir jausmais.

Saulėtą šeštadienio rytą maldos bendryste pradėjome naują dieną. Po skanių ir turtingų pusryčių Gusto blyninėje drauge su br. kun. Juozapu Marija Žukausku OFM aplankę Aušros vartų Dievo Motiną bei Dievo Gailestingumo šventovę išskubėjome į ypatingai laukiamą susitikimą su italų virtuvės šefu Gian Luca Demarco Kulinarijos studijoje.

Susitikimas buvo šiltas ir labai svetingas. Vos atvėrus studijos duris Gian Luca pakvietė visus atsipalaiduoti ir paragauti nuostabios itališkos kavos. Su dideliu džiaugsmu kreipėsi į esamų ir dar besirengiančių diakonatui vyrų žmonas, sakydamas, kokie laimingi esą vyrai, kad jų žmonos išleidžia juos tarnystei. 

Besišnekučiuojant apie gyvenimą italų virtuvės šefas Gian Luca patarimų negailėjo. Papasakojo ir parodė, kokie įrankiai reikalingiausi virtuvėje, išmokė gaminti Caprese salotas su baziliko padažu, risotto su džiovintais baravykais, petražolėmis ir parmigiano sūriu bei torta di ricotta del nonno.

Gian Luca liudijimas apie savo šeimą, misiją suvirpino širdį. O taip lauktas susitikimas paliko neišdildomą įspūdį. Džiaugiamės susipažinusios su šia charizmatiška asmenybe ir dėkojame visiems, suorganizavusiems šį diakonų ir besirengiančių diakonatui vyrų žmonų susitikimą Vilniuje. Savaitgalyje sutikti žmonės, patirti įspūdžiai liks širdyje ir atmintyje.

 

Nuotraukų ambumą galite rasti čia.

< atgal į sąrašą